Клиент конфигурации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попустподарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

Клиентска конфигурација бр.57 Titan

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

Куќиште - SAMA Titan

Процесор - Intel i5 4690K

CPU Cooler - Deepcool Gammaxx 400

Напојување - Antec VP500PC 500W

Матична плоча - Gigabyte Z97X Gaming 3

Рам меморија - G Skill Sniper 16GB DDR3 1866Mhz

Графичка картичка - Asus 750 Ti OC 2GB

HDD - 1TB WD Blue

20160928_165510.jpg

Датум на составување -

Цена ......... денари (Ова е предлог конфигурација, по избор на наш клиент. Цената е ориентациона, од моментот на составување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации)

Клиентска конфигурација бр.56 Kaby Lake Tesseract

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

Куќиште - Deep Cool Tesseract White

CPU - Intel i7-7700K

CPU Cooler - Cooler Master 212 Evo

Напојување - Cooler Master B700W

Матична плоча - Gigabyte Z170X Ultra Gaming

Рам меморија - 16GB GSkill Ripjaws DDR4 3000mhz

VGA - Gigabyte GTX 1070 Windforce 2x

HDD - WD Blue 1TB

SSD - Platinet 120GB

20161114_144511.jpg

Датум на составување -

Цена ......... денари (Ова е предлог конфигурација, по избор на наш клиент. Цената е ориентациона, од моментот на составување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации)

Клиентска конфигурација бр.55 MaelStorm 240

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

Куќиште - MS Black Widow

CPU - Intel i7-6900K

CPU Cooler - Deep Cool Maelstrorm 240

Напојување - Cooler Master Vanguard 850W

Матична плоча - Gigabyte X99 Ultra Gaming

Рам Меморија - 32GB Kingston Hyper X Savage DDR4 3000mhz

VGA - Gigabyte GTX 1080 G1

SSD - 2x 500GB Samsung Evo 850

20170111_153027.jpg

Датум на составување -

Цена ......... денари (Ова е предлог конфигурација, по избор на наш клиент. Цената е ориентациона, од моментот на составување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации)

Клиентска конфигурација бр.54 GTX 1070 Strix

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

Куќиште - Cooler Master Storm Trooper

CPU - Intel i7-6700K

CPU Cooler - Cooler Master 212 Evo

Напојување - Cooler Master G550M

Матична плоча - Asus Z170-P

Рам Меморија - 16GB Silicon Pwer DDR4 2400mhz

HDD - WD Blue 1TB

SSD - Samsung Evo 850 120GB

VGA - Asus Strix GTX 1070

20161214_164751.jpg

Датум на составување -

Цена ......... денари (Ова е предлог конфигурација, по избор на наш клиент. Цената е ориентациона, од моментот на составување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации)

Клиентска конфигурација бр.53 GSkill TrentZ

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

Куќиште - Cooler Master Storm Enforcer

Напојување - Cooler Master Vanguard 850

CPU - Intel i7 6700K

CPU Cooler - Cooler Master 212 EVO

Ram Memory - GSkill Trident Z 32GB 3200mhz

HDD - WD Black 1T

SSD - Platinet 120GB

VGA - Gigabyte GTX 1060 3GB

MоtherBoard - Asus Z170-P

20161209_165326.jpg

Датум на составување -

Цена ......... денари (Ова е предлог конфигурација, по избор на наш клиент. Цената е ориентациона, од моментот на составување на конфигурацијата. Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации)

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00