ИТ Новости - Хардвер

ДДТВ.МК Видео рецензија - SteelSeries Rival 300 -

Денеска ке го прегледаме Rival 300 маусот од SteelSeries

ДД.ТВ видео рецензии на хардвер и ИТ опрема на Македонски Проект на ДДКом Сите компоненти се од најголемата онлјан продавница ДДСтор.МК

Oвој маус го користи PIXART PMV3310 oптичкиот сензор кој ниветува zero hardware acceleration и тrue 1:1 movement tracking

Ривал 300 е оптички гејмерски глушец кој спојува неспоредливи перформанси и високо ниво на персонализација. Се одликува со 6 програмабилни копчиња и RGB осветлување.

*http://ddstore.mk/products/Mouse-SteelSeries-Rival-300-Optical-Silver/pid/886195#.Vs9bZ-ZspI4

*Февруарска акција :)

Eве го линкот и до видео рецензијата https://www.youtube.com/watch?v=pT-uSvPd2PY

 

Deep Cool Captain 240 - Видео рецензија

Денеска ке го прегледаме најновиот продукт од Deep Cool

Доколку сакате естетско водено ладење за вашата црно/црвена конфигурација, за приступачна цена и доколку планирате мал до среден overclock погледнете го Captain 240

Link до продуктот: http://ddstore.mk/products/Cooler-Liquid-DeepCool-Gamer-Storm-Captain-240-Sockets-Intel-AMD-150W-140W/pid/870198#.VjNXpVWrTcs

Link до видеото: https://www.youtube.com/watch?v=PXjXxfeosdg

Cooler Master Nepton 240M - Видео рецензија

Во ова видео ке го прегледаме горенаведениот продукт 

ДД.ТВ видео рецензии на хардвер и ИТ опрема на Македонски Проект на ДДКом Сите компоненти се од најголемата онлјан продавница ДДСтор.МК

* Фабрички наполнет со течност за ладење, а потоа запечатени и тестирани - нема потреба од одржување.
* CM - самостојно дизајнираната пумпа гарантира најдобар проток на вода и системски перформанси.
* Поголемите цевки и радијатор обезбедуваат супериорни перформанси.
* Ексклузивни двојни 120mm вентилатори за исфрлање на големи количини на топлина низ ладилникот.
* Уникатно LED осветлување.

Доколку сте заинтересирани за него еве Link

Еве го и линкот до видеото: https://www.youtube.com/watch?v=pCT7gU7COuk


Samsung Galaxy Note 3 во три нови фабрички бои

Samsung објави три нови палети на бои за Galaxy Note 3 фаблетот. Во суштина, само една боја е потполно нова Merlot Red, останатите две се нијанси на популарните Jet Black и Clasic White. Кај овие модели задржана е базичната боја а менети се оквирот, камерата, тастатурата. Се очекуваат кај нас февруари 2014. Спецификациите и цените ќе останат исти.

Прочитај повеќе...

 

Визија

Да станеме Вашето омилено место за комплетен избор на ИТ опрема и услуги. Да нè препознавате како синоним за извонредност во сите аспекти на компјутерската технологија. Заедно да создадеме исклучителни вредности преку имплементација на современите информациско-комуникациски технологии. Повеќе...

Мисија

Целокупен технолошки напредок преку промоција на врвни технологии, квалитетна услуга и поддршка со компетитивни цени и задоволни потрушувачи.

Повеќе...

Контакт

 ул. Фрањо Клуз бр.2/1-4

 02 3 100 700

 info (@) ddcom.mk

Работно време:

Понеделник - Петок

09:00-17:00